JAK NAKUPOVAT
Jak nakupovat

I. Obecné informace

Internetový obchod www.aeroplanet.cz si klade za cíl poskytnout maximální nabídku produktů a doplňků potřebných především pro provozu větroňů a ultralehkých letadel. V posledních letech ultralehká letadla zaznamenala velký pokrok a obě skupiny jsou si konstrukčně velmi podobné. Ale legislativně jsou pravým opakem!! Proto prosím o zvýšenou pozornost při objednávkách jednotlivých produktů - viz bod 2. Třídění zboží.

Forma internetového obchodu má velkou výhodu v jednoduchosti a přehlednosti nabídky. Nemusíte nikde stát žádnou frontu, jednotlivé produkty si můžete v klidu a pohodlí domova prohlédnout a porovnat mezi sebou. Případnou objednávku obdržíte na Vámi zadanou adresu, popřípadě Vám bude zařízení odborně nainstalováno.II. Třídění zboží

Zboží je přehledně roztříděno podle použití do jednotlivých kategorií. Pokud je v dané kategorii zboží s více charakteristikami, máte možnost filtrovat toto zboží podle tří základních parametrů. V jedné kategorii je tedy jak certifikované, tak necertifikované zboží!

Certifikované zboží

CERT. - označuje zboží, které je vyrobeno a schváleno pro provoz na "velkých" letadlech (sportovní a turistická letadla). Toto zboží je vždy dodáváno s certifikátem EASA FORM ONE, nebo jeho ekvivalenty uznávanými Evropskou leteckou agenturou - EASA.

Necertifikované zboží

NON CERT - označuje zboží, které není schváleno pro letecký provoz. Je určeno pro SPORTOVNÍ LÉTAJÍCÍ ZAŘÍZENÍ (dále jen SLZ) na vlastní odpovědnost uživatele tohoto SLZ.

Jak rozpoznám certifikované zboží od necertifikovaného zboží na e-shopu?

a) ve filtru zboží je vždy první parametr vyhrazen pro toto roztřídění

b) v hlavičce každého produktu jsou uvedeny stručné charakteristiky zboží. Kromě objednávacího čísla a výrobce zde naleznete také popisku "cert." nebo "non cert."

PROSÍME O ZVÝŠENOU POZORNOST PŘI VÝBĚRU ZBOŽÍ!

Příklad:

a) V kategorii výškoměry je několik výškoměrů. Chci zobrazit nabídku certifikovaných. Ve filtru zboží zadám jako první parametr "CERT" a zobrazí se jen certifikované produkty. Každý takový produkt musí mít v hlavičce uvedenu stejnou poznámku "CERT".

b)V kategorii výškoměry je několik výškoměrů. Chci zobrazit nabídku necertifikovaných. Ve filtru zboží zadám jako první parametr "NON CERT" a zobrazí se jen necertifikované produkty. Každý takový produkt musí mít v hlavičce uvedenu stejnou poznámku " NON CERT"III. Registrace

Registrace zákazníků není nutní podmínka k provedení objednávky zboží, ale Prodávající ji vřele doporučuje.

Registrací si vytvoříte svůj uživatelský účet, pomocí kterého můžete přímo komunikovat s Prodávajícím. Tato komunikace je upřednostňována a bude vyřizována před emailovou komunikací. Dále můžete sledovat stav Vaší objednávky, historii nákupů a dotazů Prodávajícímu. Registrovaní uživatelé nemusí své údaje vyplňovat při každé objednávce, ale musí své údaje udržovat aktuální, aby proběhlo správné vyřízení a doručení objednávky.IV. Nákup

- pokud jste si vybrali nějaké zboží a chcete jej objednat, doporučujeme se nejprve zaregistrovat

- vyberte požadované zboží a počet kusů

- neregistrovaní zákazníci musí vyplnit kontaktní a doručovací údaje

- vyberte způsob platby a doručovací službu

- dokončete objednávku a do poznámky uveďte měnu platby (automaticky jsou to Kč, volitelně EUR)

- pokud jste správně uvedli emailovou adresu, bude Vám neprodleně doručen email rekapitulující objednané zboží a Vaše kontaktní údaje. Tento email je generován automaticky, neodpovídejte na něj prosím!

- pokud hodnota Vaší objednávky nepřesahuje 10 000,- Kč (včetně DPH), můžete si vybrat z těchto způsobů platby:

  • - dobírkou (pouze v ČR a SR)
  • - zálohově převodem (o uhrazení zálohové platby a připsání její částky na účet Prodávajícího budete informováni emailem)
  • - hotově při osobním odběru

- pokud hodnota Vaší objednávky přesahuje 10 000,- Kč (včetně DPH), bude vyzváni k zálohové platbě:

  • - hotově
  • - převodem na základě proforma faktury (o uhrazení zálohové platby a připsání její částky na účet Prodávajícího budete informováni emailem. Tento krok zahájí proces nákupu a následného dodání zboží Kupujícímu.)

- Prodávající Vám zašle informativní email o dokončení Vaší objednávky a jejím připravení k osobnímu odběru, nebo o jejím odeslání na Vámi zadanou doručovací adresu včetně typu přepravní služby a čísla balíku.

- objednávka končí převzetím zboží Kupujícím.

Skladové zboží je obvykle doručováno do jednoho týdne, neskladové zboží obvykle do 3-4 týdnů. Prodávající nezaručuje okamžitou dostupnost všech prezentovaných položek.


V. Zobrazení a vyhledávání zboží

Zboží je roztříděno v několika hlavních kategoriích, které jsou dále členěny podle bližšího určení do jednotlivých podkategorií. Pokud se v dané kategorii nachází zboží s více parametry, máte možnost využít tříparametrový filtr zboží, který Vám pomůže roztřídit zboží podle dalších kritérií.

Zboží si může zobrazovat několika způsoby:

Tabulkové zobrazení - každé zboží je představeno ilustračním obrázkem, názvem. Toto zobrazení je vhodné pro celkový přehled zboží.

Řádkové zobrazení - každé zboží je představeno ilustračním obrázkem, názvem a několika řádky úvodního popisu. Toto zobrazení je vhodnější pro detailní přehled zboží.

Nezávisle na možnosti zobrazení si můžete jednotlivé produkty seřadit podle názvu, nebo ceny a to jak vzestupně, tak sestupně.

Pokud hledáte konkrétní typ zboží, můžete jej zadat do vyhledávacího okna. Nejpřesnější je vyhledávání při zadání konkrétního jména výrobku, ale můžete vyhledávat i podle určení, rozměrů nebo výrobce zboží.